Розвіювання міфу: сонячні панелі не виробляють електроенергію взимку
Розвіювання міфу: сонячні панелі не виробляють електроенергію взимку
Чи виробляють сонячні панелі енергію взимку? Це поширене запитання, коли мова йде про сонячну енергію. Коли температура падає, а небо темніє – сонячні батареї все ще вироблятимуть енергію? У такій країні, як Україна, де зима триває три місяці, але реально може статися, що чотири.
Однак поширена помилкова думка, що сонячні батареї не працюють взимку. Сонячна енергія все ще може бути надійним і стійким джерелом відновлюваної енергії навіть у більш холодних північних країнах із дощовим кліматом. Наприклад, у 2017 році Німеччина виробила 6,6% енергії з сонячних джерел.
Давайте коротко розглянемо, як працюють сонячні елементи, а потім дослідимо, як на них впливає сезонна погода.
Як працюють сонячні батареї?
Щоб зрозуміти, чому сонячні елементи все ще можуть бути ефективними взимку, важливо зрозуміти, як вони працюють. Сонячні панелі складаються з фотоелектричних (PV) елементів, які є спеціальними блоками, які зазвичай виготовляються з кремнію.
Ці фотоелектричні елементи містять електрони, які заряджаються, коли на них потрапляють частинки світла, які називаються фотонами. Ця енергія, у свою чергу, перетворюється на корисний електричний струм у клітині.
Низькі температури
Як ми бачили вище, сонячні панелі фактично покладаються на сонячне світло, а не на сонячне тепло. Насправді, як і більшість електроприладів, сонячні батареї найкраще працюють у більш прохолодних умовах. Можливо, навряд чи занадто багато тепла може зробити клітини менш ефективними. Холодний яскравий день вироблятиме більше енергії від сонячних елементів, ніж жаркий яскравий день.
Це пояснюється різницею в енергії між фотонами сонячного світла та електронами в сонячному елементі. Чим більша різниця в енергіях між двома групами частинок, тим більше енергії буде вироблено. У холодну погоду різниця між ними більша – це означає, що клітина генерує більше енергії, коли на неї потрапляє світло.
Сніг
Існує потенційний недолік для сонячних панелей, який виникає з дуже холодною погодою. Важкий шар снігу блокуватиме потрапляння сонячних променів на сонячні елементи, доки його не буде видалено. На щастя, невелика кількість має розплавитися та зісковзнути з гладкої поверхні під час нагрівання. Сонячні батареї, як правило, розташовуються під кутом до сонця, і сніг не прилипає, як до інших матеріалів.
У такому кліматі, як в Україні, сильний сніг все ще є досить рідкісним явищем і не повинен сильно вплинути на сонячну продукцію. Навіть у набагато холоднішому кліматі, наприклад у Канаді, Технологічний інститут Північної Альберти виявив, що сонячні батареї, з яких було прибрано сніг, виробляли лише на 1–5% більше, ніж ті, які не обслуговувалися.
Хмарність
На жаль, будь-які переваги нижчих температур компенсуються тим, що взимку менше сонячного світла. Багатьох не здивує, дізнавшись, що буває лише 40% від максимально можливого сонячного світла за рік, і найменша частка спостерігається взимку. Наскільки це впливає на вихід сонячної енергії, залежить від щільності хмар. Чим щільніше хмари, тим менше сонячного світла потраплятиме на сонячні панелі.
Сонячні батареї все одно вироблятимуть напрочуд велику кількість електроенергії, навіть у менш ясний і сонячний день. Це тому, що сонячні батареї можуть використовувати пряме або розсіяне світло. Пряме світло — це сонячне випромінювання, що поширюється по прямій лінії від Сонця до Землі, тоді як дифузне світло розсіюється частинками в атмосфері, наприклад дощовими хмарами, перш ніж воно досягне Землі.
Світловий час доби
Навіть якщо взимку буде сонячне світло, у кліматичних регіонах, розташованих далі від екватора, воно буде коротше. Менше сонячних годин і сонце, розташоване нижче в небі, означає, що менше прямого сонячного світла потраплятиме на панелі в ясний день. Незважаючи на те, що деякі панелі можуть нахилятися до сонця, це завжди буде впливовим фактором у зимові місяці.
Незважаючи на це, світловий день буде приблизно 8 годин на день. Що стосується сонячної енергії, також важливо враховувати вироблення за цілий рік. Україна може отримати дуже довгі дні сонячного світла протягом більшої частини літа. Це може компенсувати низькі місяці виробництва взимку.
Одним словом, сонячна енергія працює взимку. Не настільки ефективно, як у літні місяці, але все одно достатньо, щоб бути більш ніж життєздатним джерелом відновлюваної енергії. Valda Energy працює з енергетичними підприємцями по всій Британії, виробляючи 100% відновлюваної енергії. Для отримання додаткової інформації прочитайте тут.
Ми пропонуємо цифрові рішення, конкурентоспроможні ціни та відмінне обслуговування клієнтів. Отримайте безкоштовну пропозицію на монтаж сонячних панелей зараз.
- Як вибрати акумулятор для сонячної електростанції?Акумулятор — ключовий елемент в автономних і гібридних системах сонячної енергетики. Він акумулює електрику та забезпечує роботу пристроїв уночі або в умовах, якщо немає під'єднання до мережі. Основна його перевага — можливість підтримки електропостачання в разі аварій на комунальних лініях або якщо немає доступу до електричної мережі. Вибір акумулятора для сонячних батарей — завдання, що вимагає розуміння індивідуальний